PLAN KOLĘDY 2020

Poniedziałek, 13 stycznia

Ul. Wołkowyska 33 – 43 (numery nieparzyste)

Wtorek, 14 stycznia

Ul. Wołkowyska 26A, 26B, 30, 32

Środa, 15 stycznia

Os. Tysiąclecia 3, m. 1 -33

Czwartek, 16 stycznia

Os. Tysiąclecia nr 3, m. 34 – 46 i nr 4, m. 46 – 34 (od ostatniego piętra)

Piątek, 17 stycznia

Os. Tysiąclecia nr 4 m. 1-33

Poniedziałek, 20 stycznia

Ul. Wołkowyska 26 (na zapisy)

Wtorek, 21 stycznia

Ul. Wołkowyska 4 (na zapisy)

Przypominam o mojej prośbie skierowanej do Parafian mieszkających w nowych domach przy ulicy Wołkowyskiej, którzy chcieliby przyjąć księdza z wizytą duszpasterską, by byli uprzejmi skontaktować się w zakrystii, Biurze lub drogą mailową.

UWAGA !

1.Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy od godz. 15.30; przybliżony czas przyjścia kapłana można obliczyć, biorąc pod uwagę liczbę wejść przed Państwa mieszkaniem i przyjmując średnio pięć mieszkań na godzinę oraz uwzględniając, że nie wszyscy przyjmują księdza po kolędzie.

1.Dodatkowych karteczek – zawiadomień nie będzie.

2.Prosimy o przekazanie informacji o kolędzie parafianom starszym i chorym, o których wiadomo, że nie przychodzą do kościoła i trudno im się dowiedzieć o terminie odwiedzin duszpasterskich.

Książki przygotowujące do I Komunii Świętej

Wydawnictwo Święty Wojciech przedstawia propozycje książek przygotowujących do I Komunii Świętej.
Aha, o to chodzi! Domowniczek przygotowujący dziecko i rodzinę do I Komunii Świętej
praca zbiorowa pod red. ks. dr. Pawła Płaczka
165 x 225 mm, 80 stron, oprawa miękka,  cena 15,00 zł

Idę do I Komunii Świętej. Niezbędnik pierwszokomunijny
Artur Maciak
148x210 mm, 64 strony, oprawa miękka, cena 13,50 zł
Interaktywna książka dla dzieci pierwszokomunijnych, mówiąca o sprawach ważnych przystępnym, obrazowym językiem, wykorzystująca elementy zabawy – do uzupełniania, rozwiazywania, dopisywania. Zawiera również opowiadania o Drogowskazach, czyli zasadach, które – oprócz modlitw i prawd wiary – poznaje dziecko podczas przygotowania do I Komunii Świętej.

Więcej informacji TUTAJ

Album o Arcybiskupie Antonim Baraniaku

Antoni  Baraniak,  syn  ziemi  wielkopolskiej,  urodzony  w  niewielkiej  wsi Sebastianowo, gruntownie wykształcony salezjanin, zaufany sekretarz prymasów Polski – Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego, więzień okresu stalinowskiego, poddany wycieńczającym przesłuchaniom, które nieomal zakończyły się jego śmiercią, biskup sufragan gnieźnieński i arcybiskup metropolita poznański.

Jeden z najważniejszych, obok prymasa Stefana Wyszyńskiego i kard. Karola Wojtyły, członków Konferencji Episkopatu Polski, uczestnik Soboru Watykańskiego II, zapalony filatelista i fotograf. To tylko kilka zdawkowych informacji o jednej z najbardziej niezwykłych postaci polskiego Kościoła w XX w. Niniejszy album, przez obszerny wstęp i kilkaset fotografii, przybliża postać tego wielkiego człowieka, któremu krótko przed śmiercią kard. Karol Wojtyła powiedział: „Kościół nigdy księdzu arcybiskupowi nie zapomni, że go bronił w najtrudniejszych czasach”.

Konrad Białecki, Rafał Łatka, Rafał Reczek, Elżbieta Wojcieszyk Arcybiskup Antoni Baraniak 1904–1977, Poznań–Warszawa 2017, 488 s.,  ISBN 978-83-8098-236-9

KSIĄŻKĘ, W CENIE 45 ZŁOTYCH, MOŻNA NABYĆ W KSIĘGARNI INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ W POZNANIU, UL. ROLNA 45 A ORAZ W KSIĘGARNI ŚW. WOJCIECHA W POZNANIU.

Piątek, I Tydzień zwykły
Rok A, II